Odborný/á koordinátor/ka v nár. projekte Terénna soc. práca a komunitné centrá - aktivita TSP

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Miesto práce
Bratislava
1 098 - 2 000 EUR/mesiacMzdové podmienky budú upresnené na pracovnom pohovore v závislosti od skúseností uchádzača. Plat: platová trieda 8 v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky vyhlasuje (podľa zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone prác vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov) pohovor na obsadenie pozície: odborný/á koordinátor/ka v národnom projekte Terénna sociálna práca a komunitné centrá – aktivita Terénna sociálna práca

Počet obsadzovaných miest: 2

Organizačný útvar: odbor terénnej sociálnej a komunitnej práce

Dohodnutý druh práce: Koordinačná a metodická činnosť v rámci využívania finančných prostriedkov Európskej únie a iných verejných zdrojov alebo finančných prostriedkov iných finančných nástrojov.

Opis pracovných činností:

vykonáva prácu v rámci implementácie národného projektu Terénna sociálna práca a komunitné centrá – aktivita Terénna sociálna práca;

realizuje pracovné cesty v rámci celého Slovenska (pravidelný kontakt s regionálnymi koordinátormi TSP, odbornými pracovníkmi na tému bývanie, financie a oddlžovanie, zamestnanosť, odbornými konzultantmi, facilitátormi, supervízormi, zástupcami zapojených obcí a MVO na individuálne úrovni či prostredníctvom regionálnych pracovných stretnutí);

riadi a koordinuje výkon terénnej sociálnej práce a nadväzných odborných činností prostredníctvom metodického vedenia a usmerňovania regionálnych koordinátorov TSP a odborných pracovníkov (vrátane pravidelných návštev v teréne, prípravy a vedenia pravidelných spoločných porád, prípravy odborných materiálov);

spolupracuje pri nastavovaní procesov v oblasti výkonu terénnej sociálnej práce a nadväzných odborných činností a posudzovaní výkonu z odborného hľadiska;

spolupracuje na posudzovaní žiadostí o zapojenie sa do národného projektu;

poskytuje súčinnosť zapojeným subjektom pri výberových konaniach na pracovné pozície v rámci projektu (overuje splnenie kvalifikačných predpokladov na jednotlivé pracovné pozície, schvaľuje priebeh a výsledky výberového konania a pod.);

spolupracuje s tímom projektu na plánovaní, realizácii a vyhodnocovaní aktivít projektu;

spracúva výstupy regionálnych koordinátorov a odborných pracovníkov, supervízorov, terénnych sociálnych pracovníkov a terénnych pracovníkov, spolupracuje na vypracovaní výstupov dobrej praxe;

spolupracuje pri spracovaní metodických materiálov, pri príprave výstupov projektu a pri vyhodnotení úspešnosti projektu;

spolupracuje pri príprave obsahov vzdelávania;

spolupracuje s tímom projektu na realizácií a plánovaní a vyhodnocovaní aktivít projektu;

spolupracuje s vecne príslušnými odbormi MPSVR SR, partnerskými organizáciami z verejného, neziskového sektora;

spolupracuje na vyhodnocovaní napĺňania cieľov Stratégie SR pre integráciu Rómov do roku 2030 a Národnej koncepcie prevencie a ukončovania bezdomovstva (gestorsky v pôsobnosti MPSVR SR, napĺňané prostredníctvom NP Terénna sociálna práca a komunitné centrá);

v zmysle svojho pracovného zaradenie je povinný dodržiavať a plniť úlohy, ktoré jej vyplývajú z riadiacej dokumentácie pre relevantný operačný program počas platného programového obdobia ako aj ostatných záväzných predpisov a vnútorných usmernení;

vykonáva ďalšie odborné činnosti v rámci projektu, ktoré vyplynú z potrieb národného projektu počas jeho realizácie;

plnení ďalšie úlohy na základe pokynov priameho nadriadeného zamestnanca.

Informácie o výberovom konaní

Požadované doklady a prílohy:
• žiadosť,
• motivačný list,
• profesijný štruktúrovaný životopis,
• kópia vysvedčenia, alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
• čestné vyhlásenie o bezúhonnosti,
• čestné vyhlásenie o splnení požiadavky odbornej praxe 5 rokov,
• Vypracovanie písomného návrhu kľúčových parametrov pre nastavenie procesu optimalizácie (t.j. úprava veľkosti terénnych tímov u zapojených subjektov). Otázky: s kým je prínosná diskusia, aké informácie vziať do úvahy, ako nastaviť limity. Terénne tímy sú v zložení od 1 po 6 členov v rôznych kombináciách pozícii terénnych sociálnych pracovníkov, terénnych pracovníkov a odborných pracovníkov, pričom veľkosť komunity závisí od konkrétnej lokality (viď Atlas rómskych komunít r. 2019) (formát A4).
• písomný súhlas so spracovávaním svojich osobných údajov za účelom obsadenia pozície v súlade s ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Žiadosť s dokladmi a prílohami doručte do podateľne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Špitálska 4, 6, 8, 816 43 Bratislava, alebo poštou na adresu: Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, osobný úrad, Špitálska 4, 6, 8, 816 43 Bratislava, v obálke označenej heslom: „pohovor na obsadenie pozície: odborný/a koordinátor/-ka v národnom projekte Terénna sociálna práca a komunitné centrá (ďalej ako „Spolu pre komunity“) – aktivita TSP“.

Termín podávania žiadostí je od 13.05.2024 do 27.05.2024
Predpokladaný nástup od 1.7.2024
Trvanie pracovného pomeru: doba určitá – do 30.06.2025, s možnosťou predĺženia

Kontakt pre poskytnutie informácií:
Meno a priezvisko kontaktnej osoby: Mgr. Jana Hricková
Telefón: +421 22 0462 121
E-mail: [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

preferujeme: sociálna práca, psychológia, právo, sociálne služby a poradenstvo, verejná politika, verejná správa, pedagogické zameranie príbuzné odbory;

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

• 5 rokov preukázateľná prax v sociálnej oblasti; • skúsenosť s vedením ľudí; • skúsenosť práca s k

Počet rokov praxe

5

Počítačové znalostipokročilý používateľ internetu a balíka MS Office

Ďalšie požiadavky:

ochota a schopnosť cestovať v rámci príslušných regiónov, ako aj v rámci Slovenska na pravidelné celoslovenské pracovné stretnutia;

vodičský preukaz: skupina B - aktívny vodič

orientácia v odbornej problematike terénnej sociálnej práce, sociálnej inklúzie a marginalizovaných komunít,

signifikantnou výhodou je pracovná skúsenosť s osobami zažívajúcimi sociálne vylúčenie, poprípade pracovná skúsenosť s terénnou sociálnou prácou

komunikatívnosť, asertivita, schopnosť pracovať v tíme;

samostatnosť, flexibilita, spoľahlivosť, schopnosť partnersky spolupracovať, schopnosť viesť ľudí, schopnosť riešiť konflikty;

precíznosť, zodpovednosť, orientácia na výsledok;

Ústredný orgán štátnej správy

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Jana Hricková
Tel.: +421220462121
E-mail: poslať životopis
ID: 4828222  Dátum zverejnenia: 13.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 098 EUR/mesiac